Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

11. Září 2012

Nutriční den nabídl unikátní přenos kongresu ESPEN z Barcelony

Nutriční den byl zaměřen na enterální a parenterální výživu. Vrcholem celého odpoledne se stal jedinečný mezinárodní online přenos satelitního sympozia ESPEN (European Society of Parenteral and Enteral Nutrition) v Barceloně.

 

Společnost B. Braun Medical uspořádala pro odbornou zdravotnickou veřejnost tzv. Nutriční den se zaměřením na enterální a parenterální výživu. Vrcholem celého odpoledne se stal jedinečný mezinárodní online přenos satelitního sympozia ESPEN (European Society of Parenteral and Enteral Nutrition) v Barceloně. Na Nutričním dni zástupci B. Braun Medical vysvětlili přínosy koupě německého výrobního závodu klinické výživy pro český trh.

Čtyřdenní kongres o novém přístupu ke klinickým výživám se sice konal v Barceloně, ale klientům, kteří se kongresu nemohli zúčastnit, byla nabídnuta unikátní náhrada - online přenos. Satelitnímu symposiu předsedal celosvětově uznávaný odborník v oblasti klinické výživy, Prof. Yu Jianchun z Číny, a svými příspěvky jej doplnili přednášející z Velké Británie a Německa.

Vzhledem k tomu, jak rychle se medicína vyvíjí kupředu, jsou podobné konference vždy velkým přínosem nejen díky kvalitě přednášek, ale také díky diskuzím. Laická veřejnost si málokdy uvědomuje, jak specifický a nepostradatelný produkt klinická výživa je. Kvalitní enterální nebo parenterální výživa totiž dokáže ovlivnit stav organismu a díky přesnému složení živin podporuje účinnou léčbu,“ zhodnotil Nutriční den prof. MUDr. Zdeněk Rušavý, PhD., vedoucí lékař oddělení diabetologie a metabolizmus Fakultní nemocnice Plzeň. Zajímavým zpestřením Nutričního dne pak byly i ochutnávky koktejlů připravených z produktů pro enterální výživu Nutricomp.

Společnost B. Braun Medical působí v oboru klinické výživy již desítky let. „Specializujeme se jak na parenterální, tak i na enterální výživu.   Nyní jsme významně posílili své obchodní aktivity koupí výrobního závodu Nutrichem v Německu a zařadili se tak mezi nejvýznamnější výrobce komplexního portfolia klinické výživy v celosvětovém měřítku,“ uvedl MUDr. František Vojík ze společnosti B. Braun. „Vedle parenterální výživy, pro kterou vyvíjíme a vyrábíme vlastní produkty, jsme tak posílili i oblast enterální výživy nejen pro pacienty, ale i pro vrcholové sportovce v podobě speciálních doplňků stravy,“ dodal Vojík.

Akvizice závodu Nutrichem, který zaměstnává 300 lidí, se stala logickým krokem v dlouhodobé strategii společnosti. Přístup k výrobním a výzkumným kapacitám je základem pro další rozvoj klinické výživy v rámci celého koncernu B. Braun.

„Ze strategické perspektivy je třeba na investice do klinické výživy pohlížet ze tří různých úhlů pohledu. Prvním je náš nový závod na výrobu parenterální výživy, druhým je rozvoj portfolia produktů parenterální i enterální výživy a třetím stěžejním bodem je investice do obchodu a marketingu v jednotlivých národních pobočkách společnosti,“ doplnil Joerg Griesel, Vice President Marketing and Sales  - Critical Care koncernu B. Braun.

redakce Braunovin

Čtěte také

Výsledky unikátní studie ukázaly, že prevence poranění ostrými předměty je důležitým tématem našeho zdravotnictví.

15.02.2018
Intenzivní péče

Dialyzačný monitor OMNI bol ako prvý inštalovaný na klinike vnútorného lekárstva vo Vojenskej nemocnici Ružomberok. Spýtali sme sa jej prednostu MUDr. Antonína Hruboňa, Ph.D., či sa im s týmto prístrojom dobre pracuje a aké s ním na pracovisku majú zatiaľ skúsenosti. 

19.01.2018
Akutní dialýza

Dialyzační monitory OMNI se v České republice i na Slovensku používají od dubna letošního roku a jsou umístěné na řadě intenzivistických pracovišť.

09.01.2018
Intenzivní péče