Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

7. Březen 2016

Nový bezpečnostní standard ENFitTM: spojení, které k sobě patří

Chybné podání enterální sondové výživy může být pro pacienty fatální. Zamezit této situaci je proto pro výrobce a dodavatele klinické výživy prioritní. V důsledku dlouhodobého mezinárodního úsilí byl vyvinut nový ISO standard (ISO 80 369 – 3).

ISO standard ENFitTM bude používaný jako mezinárodní systém pro připojení pacientů na enterální výživu. Nové konektory (ENPlus konektor zůstane beze změny) budou zajišťovat vyšší bezpečnost pacientů tím, že je nebude možné propojit s konektory dalších „dodávacích“ systémů,  např. IV nebo Luer porty.

 

„Stay connected“

B. Braun spojil své síly s mezinárodním sdružením výrobců a dodavatelů enterální výživy (GEDSA) na podporu zavedení a přijetí nové mezinárodní normy. GEDSA připravilo komunikační plán na podporu nemocnic, lékařů a dodavatelů pro snazší přechod na nový ISO standard ENFitTM. Tato iniciativa nese název „Stay Connected“ a je dostupná na internetové adrese www.stayconnected.org,  kde jsou k dispozici veškeré potřebné informace a nástroje důležité pro přechod na nový ISO standard ENFitTM.

 

Změny kompletního portfolia

Nový ENFitTM systém zahrne změny kompletního portfolia používaného při podávání enterální výživy (aplikační sety, nazogastrické a nazointestinální sondy, stříkačky).

 

B. Braun bude zařazovat nový ENFitTM konektor tak, aby potřebné změny byly v souladu s normou ISO 80 369. V přechodné fázi bude i nadále B. Braun nabízet současné výrobky. Během roku 2016 dojde k úplné integraci nového ISO standardu ENFitTM  do portfolia výrobků pro enterální klinickou výživu B. Braun.

Prvním krokem v zavedení nového ISO standardu ENFitTM bude nabídka nových přechodných aplikačních setů, jejichž součástí budou přechodové konektory.


 

redakce Braunovin

Čtěte také

Spouštíme stránky, které pomáhají zvýšit bezpečí pacientů i zdravotníků

10.01.2017
Infuzní terapie

Zavádění periferního IV. katetru je spojeno s řadou nepříznivých účinků, které mohou mít za následek zvýšení nákladů a nižší efektivitu nemocnic. Introcan Safety® 3 společnosti B. Braun byl vyvinut z důvodu možnosti prodloužení doby zavedení, omezení komplikací spojených s katetrizací a účinnějšího zavádění.

31.10.2016
Infuzní terapie

Vědecký výbor pro vznikající a nově zjištěná zdravotní rizika Evropské komise přehodnotil své stanovisko týkající se expozice di-ethylhexyl-ftalátu (DEHP)

18.07.2016
Infuzní terapie