Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

24. Říjen 2012

Koše plné humoru bavily v Motole dospívající pacienty

Pacienti dětské onkologické ambulance v Motole mají rozptýlení. Díky charitativnímu projektu B. Braun pro život a občanskému sdružení Zdravotní klaun na ně čekalo překvapení v podobě Košů plných humoru, které jim spolehlivě zvedly náladu.

 

B. Braun pro život a Zdravotní klaun spolupracují s celou řadou nemocnic po celé České republice a projektem Koše plné humoru se zaměřují především na pacienty onkologických oddělení, jelikož právě ti tráví na nemocničním lůžku nejvíce času. Dárkové koše obsahují humorné povídky Zdeňka Svěráka či komiků Šimka a Grossmanna, historky Vladimíra Menšíka, veselé pohádky, zábavná DVD, společenské hry, křížovky, rébusy, zkrátka vše, co pomůže malým i velkým pacientům vytrhnout se z každodenní šedi rutiny, dodat novou energii a od srdce se zasmát.

Koše jsou určeny pro všechny věkové kategorie a pacienti na ně dle lékařky Marty Ganevové reagují velmi pozitivně. „Na našem oddělení máme Koše plné humoru připraveny primárně pro starší dětské pacienty ve věku 15 až 18 let. Ačkoli by se mohlo zdát, že v tomto věku již pohádky ani zábavné hry nezabírají, není to pravda. Pubescenti na koše reagují se stejnou bezprostředností jako mladší děti, a pomáhají jim vypořádat se s těžkostmi léčby, které si již díky životním zkušenostem uvědomují do větších důsledků,“ popisuje Marta Gavenová, vedoucí lékařka onkologické ambulance FN Motol. 

„Jsme rádi, že naše dlouhodobá spolupráce se zdravotními klauny funguje. Každá nová návštěva v nemocnici nás utvrzuje v tom, že psychická podpora pacientů a šíření optimismu všemi směry dává smysl a pomáhá zdravotníkům zefektivňovat léčbu,“ říká k projektu Koše plné humoru Martin Kuncek, člen vedení Skupiny B. Braun. 

Manažerka speciálních projektů Milena Malá z občanského sdružení Zdravotní Klaun, která Koše plné humoru onkologické ambulanci předávala, podotýká: „Jen málo lidí si dovede představit, jak náročná je onkologická léčba. Pacienti strádají nejen fyzicky, ale především psychicky. Smyslem tohoto projektu je nejen povzbudit a odlákat pacienty od chmurných myšlenek, ale také jim připomenout, že s dobrou náladou se všechna trápení snáší přeci jen trochu lépe.“

redakce Braunovin

Čtěte také

Lyžařská sezóna je, včetně té biatlonové, v plném proudu a sportovní výživa patří při zatížení, kterému jsou vystaveni vrcholoví sportovci, k nezbytným doplňkům. V kombinaci s tvrdým tréninkem, důslednou rehabilitací a dalšími podpůrnými prostředky pomáhá sportovcům při dosahování nejvyšších met a získávání medailí. 

27.12.2017
Aktuality z B. Braun

První ročník evropského fotbalového turnaje lékařů a zdravotníků Eurospital se uskutečnil ve Francii už před pětadvaceti lety.  Koncern B. Braun je dlouholetým mezinárodním partnerem této sportovní akce a také patronem ceny Fair Play Cup, kterou každoročně předává nejohleduplnějšímu mužstvu.

15.11.2017
Aktuality z B. Braun

Dialyzační středisko B. Braun Avitum v Plzni je v provozu již 21 let a po deseti letech prošlo už druhou rozsáhlou rekonstrukcí za téměř 14 milionů korun. Zároveň přichází také s novým modelem komplexní péče o pacienty.

07.11.2017
Aktuality z B. Braun