Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

24. Říjen 2012

Koše plné humoru bavily v Motole dospívající pacienty

Pacienti dětské onkologické ambulance v Motole mají rozptýlení. Díky charitativnímu projektu B. Braun pro život a občanskému sdružení Zdravotní klaun na ně čekalo překvapení v podobě Košů plných humoru, které jim spolehlivě zvedly náladu.

 

B. Braun pro život a Zdravotní klaun spolupracují s celou řadou nemocnic po celé České republice a projektem Koše plné humoru se zaměřují především na pacienty onkologických oddělení, jelikož právě ti tráví na nemocničním lůžku nejvíce času. Dárkové koše obsahují humorné povídky Zdeňka Svěráka či komiků Šimka a Grossmanna, historky Vladimíra Menšíka, veselé pohádky, zábavná DVD, společenské hry, křížovky, rébusy, zkrátka vše, co pomůže malým i velkým pacientům vytrhnout se z každodenní šedi rutiny, dodat novou energii a od srdce se zasmát.

Koše jsou určeny pro všechny věkové kategorie a pacienti na ně dle lékařky Marty Ganevové reagují velmi pozitivně. „Na našem oddělení máme Koše plné humoru připraveny primárně pro starší dětské pacienty ve věku 15 až 18 let. Ačkoli by se mohlo zdát, že v tomto věku již pohádky ani zábavné hry nezabírají, není to pravda. Pubescenti na koše reagují se stejnou bezprostředností jako mladší děti, a pomáhají jim vypořádat se s těžkostmi léčby, které si již díky životním zkušenostem uvědomují do větších důsledků,“ popisuje Marta Gavenová, vedoucí lékařka onkologické ambulance FN Motol. 

„Jsme rádi, že naše dlouhodobá spolupráce se zdravotními klauny funguje. Každá nová návštěva v nemocnici nás utvrzuje v tom, že psychická podpora pacientů a šíření optimismu všemi směry dává smysl a pomáhá zdravotníkům zefektivňovat léčbu,“ říká k projektu Koše plné humoru Martin Kuncek, člen vedení Skupiny B. Braun. 

Manažerka speciálních projektů Milena Malá z občanského sdružení Zdravotní Klaun, která Koše plné humoru onkologické ambulanci předávala, podotýká: „Jen málo lidí si dovede představit, jak náročná je onkologická léčba. Pacienti strádají nejen fyzicky, ale především psychicky. Smyslem tohoto projektu je nejen povzbudit a odlákat pacienty od chmurných myšlenek, ale také jim připomenout, že s dobrou náladou se všechna trápení snáší přeci jen trochu lépe.“

redakce Braunovin

Čtěte také

Preventivní vyšetření v síti Dialyzačních středisek a nefrologických ambulancí B. Braun Avitum na Světový den ledvin 8. 3. 2018 zachytila o 11 % více lidí s podezřením na onemocnění ledvin.  Zatímco loni bylo z celkového počtu ambulantně vyšetřených posláno 18 % pacientů na další vyšetření, letos to již bylo 29 %. 

11.04.2018
Aktuality z B. Braun

Minulý týden proběhlo v německém Melsungenu, kde sídlí nadnárodní koncern B. Braun, mezinárodní setkání divize Hospital Care, jehož součástí bylo udílení cen Balanced Awards pro rok 2018. 

04.04.2018
Aktuality z B. Braun

Umíte si prosadit právo mít náročné požadavky na kvalitu? Jakým způsobem si nastavujete subjektivního hodnocení? Nejen tyto, ale i mnoho dalších podstatných otázek z problematiky veřejných zakázek řešili účastníci semináře Jak prosadit kvalitu do procesu zadávání veřejných zakázek, který organizovala Aesculap Akademie. Na pár rad a tipů, jak si u veřejných zakázek obhájit kvalitu, jsme se zeptali pana Viktora Wendlera a pana Vladimíra Duchoně.

08.03.2018
Aktuality z B. Braun