Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

2. Červenec 2014

IQ instrumentárium - Intuitivní a rychlá implantace totální kolenní náhrady Aesculap® Columbus®

Společnost B. Braun průběžně pracuje na zlepšení a zefektivnění všech svých produktů, technologií a postupů. Výsledkem inovací je i zcela nové a jedinečné instrumentárium IQ. Toto instrumentárium slouží stejně jako to klasické k implantaci totální kolenní náhrady Columbus®, je však upraveno tak, aby bylo přesnější, pro pacienta šetrnější a pro operatéra i sálové sestry uživatelsky příjemnější.

Intuitive and Quick

Označení IQ vzniklo z anglických slov „Intuitive and Quick“, tedy intuitivní a rychlé, a tyto přívlastky platí pro nové instrumentárium přednostně. Snahou tvůrců bylo rovněž vytvořit systém instrumentů, který by vyhovoval individuálním operačním postupům různých operatérů a dovolil by ortopedovi uplatnit odlišné přístupy a operační filozofie, a tak co nejlépe vyhovět individuální operační technice každého z nich. 

Instrumenty mají například barevné kódování, které odpovídá jejich použití

Nástroje jsou navíc umístěny ve speciálních sítech, které jsou rovněž barevně kódovány, což velice usnadňuje práci sálovým sestrám, které snadno nacházejí nástroj, který je zrovna potřeba.

Další výhodou je úspora nákladů na sterilizaci, protože ne vždy jsou potřeba všechny instrumenty. Síta slouží k bezpečnému a přehlednému uskladnění nástrojů a každé je opatřeno nákresem umístění příslušných instrumentů, včetně jejich popisu a katalogových čísel.

Nové instrumentárium IQ přináší tyto hlavní výhody:
  • obsahuje méně nástrojů, přesto je přesné jako klasické instrumentárium
  • rychlá montáž a demontáž cíličů
  • nové ergonomické rukojeti
  • barevné kódování
  • jednodušší instrumenty, které v sobě spojují více kroků
  • nová barevně kódovaná síta

Doufáme, že tato inovace přinese lékařům, zdravotním sestrám i ostatnímu zdravotnickému personálu úsporu práce a pozitivně se projeví v ekonomice zdravotnických zařízení. Ortopedům umožní přesné a pohodlné operace TEP kolenních kloubů s implantáty Columbus® a díky své šetrnosti bude příjemnější i pro pacienty a umožní jim rychlé zotavení.

Mgr. Tomáš Stibor
manažer divize Aesculap - ortopedie a traumatologie

Čtěte také

Městská nemocnice Ostrava poskytuje péči v sedmi operačních oborech na patnácti operačních sálech a ročně je zde provedeno přibližně 9000 operací. Oddělení centrální sterilizace zpracovává měsíčně v průměru 1600 objednávek ze všech oborů, včetně zpracování objednávek od externích zákazníků.

09.03.2018
Chirurgie

Rozhovor s profesorom Ladislavom Valanským, popredným slovenským urológom.

30.11.2017
Chirurgické obory

Spojování tkání prošlo dlouhým vývojem od mravenčích hlaviček používaných ve starověku přes úlomky kostí, bylinná lýka až po současná moderní syntetická vlákna s integrovaným návlekem v jehle. Kvalitní a správně zvolený šicí materiál, stejně jako dovednost a správně zvolená taktika jsou pro konečný výsledek sutury tkání určující. Mladí chirurgové často nemají dostatek příležitostí k tréninku, a proto Aesculap Akademie natočila několik edukačních videí, která se zaměřují na základní šicí techniky.

16.11.2017
Chirurgické obory