Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

30. Listopad 2017

Infuzní technika B. Braun Space – neustále otevřená novinkám

Přestože infuzní technika B. Braun Space byla na český trh uvedena již před několika lety a je v našem prostředí velmi oblíbená, zdaleka ne všichni uživatelé jsou informováni, že se jedná o systém otevřený průběžným aktualizacím a využívání nových nástrojů, které lze do systému nahrát pouhým upgradem softwaru. Abychom rychle a efektivně seznámili zdravotnickou veřejnost z řad nemocničního personálu se všemi výhodami přístrojové generace B. Braun Space, připravili jsme pro zdravotníky instruktážní video, které je v průběhu několika málo minut seznámí s hlavními funkcemi a výhodami systému. Ucelený systém Space je díky „otevřenosti“ neustále připravený být nejmodernějším na trhu, i když je v provozu už několik let. 

Primárně jsme se ve videu zaměřili na bezpečnostní prvky jednotlivých přístrojů, které předcházejí medicínským chybám a významně usnadňují práci personálu v nemocnici. Velký důraz klademe také na představení nejnovějších verzí softwaru, které generace Space nabízí. Systém B. Braun Space je aktuálně možné rozšířit o nástroje, jako jsou Space Online suit, Take Over Mode, TCI, OccluGuard, SGC (více v info boxu) a další.

B. Braun Space může fungovat na kterémkoliv oddělení v nemocnici a je možné ho jednoduše přizpůsobit konkrétnímu pacientovi a potřebám jednotlivých medicínských odvětví. Patří beze sporu k top infuzním systémům na trhu a společnost B. Braun k dodávkám infuzní techniky standardně nabízí množství navazujících služeb a komplexní servis pro zákazníky. 

 

 

Nabízíme zdravotníkům kurzy i možnost navštívit referenční pracoviště

V centru Aeskulap Akademie v Pavilonu B. Braun Dialog na pražské Bulovce pořádáme výukové a školicí kurzy pro zdravotníky, kde si v moderní simulační místnosti mohou vyzkoušet nejen kompletní infuzní systém Space na praktických modelových případech, ale i mnohé další produkty B. Braun.

Dále je po domluvě možné navštívit referenční pracoviště, které vzniklo například ve Fakultní nemocnici v Brně na oddělení resuscitační a intenzivní medicíny. Zájemci z řad zákazníků tak mohou vidět kompletní fungující systém B. Braun Space v reálné praxi i s jeho propojením do nemocničních informačních systémů. Tak se naplno ukáže jeho bezpečnost, spolehlivost a efektivita provozu. Vzhledem k pozitivnímu ohlasu a narůstajícímu zájmu i ze strany zahraničních zdravotníků usilujeme o vznik dalších referenčních center.

 

Tým našich specialistů je vždy po ruce

Abychom byli schopni našim zákazníkům nejnovější systémy detailně představit a správně je implementovat na konkrétním pracovišti, sestavili jsme v roce 2014 tým specialistů pro automatické infuzní systémy (SAIS), kteří zdravotníky a zaměstnance technických oddělení (OZT) v nemocnicích seznamují s veškerými možnostmi nabízené infuzní techniky z pohledu bezpečnosti, konektivity, efektivity provozu či servisních služeb, a to v jejich domácím prostředí. Tříčlenný tým je zákazníkům k dispozici pro telefonické konzultace v průběhu celého pracovního týdne a v případě potřeby a po vzájemné dohodě dorazí i přímo na pracoviště. Zároveň specialisté zodpovídají za servisní úkony v nemocnicích.

Infuzní systém B. Braun Space představuje významné zvýšení bezpečnosti pacientů i zdravotníků. Dokáže archivovat data o terapii, umožňuje extrémně přesné dávkování a lze jej zcela bezpečně využít i při vyšetření magnetickou rezonancí.

Infuzní technika B. Braun Space tvoří ucelený systém, který lze plně propojit s existujícími interními systémy nemocnice. Stačí jednoduchá změna softwaru a je možné jej využít pro různé terapeutické postupy: infuzní léčbu, parenterální a enterální výživu, pacientem řízenou terapii bolesti (PCA) či pro tak specifické procesy, mezi něž patří například totální intravenózní anestezie (TCI). Tyto vlastnosti umožňují velmi pružné využívání přístrojového vybavení dle aktuálních potřeb zdravotníků. Navíc tak infuzní technika nezastarává.

Jednoduché a intuitivní ovládání umožňuje obsluhujícímu personálu rychlou a bezpečnou orientaci a díky jednotnému konceptu pak možnost přístroje sdílet i s ostatními odděleními nemocnice či je okamžitě bezpečně ovládat při emergentních situacích mimo vlastní pracoviště. V neposlední řadě velikost přístrojů a technologicky vysoce zdařilá architektura tzv. dokovacích stanic umožňuje použití až 24 přístrojů u jednoho pacienta s minimálním omezením prostoru kolem jeho lůžka.

 

 

Ing. Tomáš Karas

specialista AIS, divize Hospital Care

 

Kontaktní údaje na tým AIS specialistů:

Ing. Petr Hořák, koordinátor týmu / specialista AIS Česká republika

Mail: petr.horak@bbraun.com

Tel.: +420 602 447 229

 

Ing. Tomáš Karas, specialista AIS Česká republika

Mail: tomas.karas@bbraun.com

Tel.: +420 602 554 296

 

Marek Jurčo, specialista SAIS Bratislava

Mail: tibor.toth@bbraun.com

Tel.: +421 903 435 019

redakce Braunovin

Čtěte také

Jednodušší ovládání a více času na pacienty.

19.03.2018
Infuzní terapie

Místnost plná účastníků „doslova praskající ve švech“‒ i takto mohou vypadat workshopy pracovní skupiny Aesculap Akademie Bezpečnost personálu, které si její členové připravili na 20. ročník kongresu Colour of Sepsis v Ostravě. 

08.03.2018
Aktuality z B. Braun

Sepse neboli otrava krve je hlavní příčinou úmrtí na jednotkách intenzivní péče (JIP) a druhou nejčastější příčinou hospitalizace pro infekční onemocnění. Ze statistik vyplývá, že v naší republice na sepsi zemře ročně zhruba 20 tisíc lidí a celosvětově každým rokem dostane těžkou sepsi přes 18 milionů lidí. Vzhledem k takto vysoké mortalitě byl skupinou mezinárodních odborných organizací vyhlášen Světový den sepse, připadající na 13. září. 

15.02.2018
Aktuality z B. Braun