Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

21. Říjen 2011

Infuzní pumpa Perfusor® slavila 60. narozeniny

Ve čtvrtek 13. října 2011 oslavila společnost B. Braun spolu se svými obchodními partnery a zákazníky v Café B. Braun šedesátileté výročí infuzní pumpy Perfusor®. Během večera byli také slavnostně vyhlášeni vítězové soutěže o infuzní techniku, která probíhala v rámci komunikační kampaně.

Slavnostní večer oficiálně zahájil ředitel společnosti B. Braun Jiří Lukeš. Poté Jiří Petráček z Fakultní nemocnice v Motole svým poutavým výkladem všem umožnil velmi zajímavou exkurzi do historie infuzní techniky. Na správné „narozeninové párty“ samozřejmě nesmělo chybět ani krájení narozeninového dortu, který byl vyroben jak jinak než ve tvaru přístroje Perfusor®. „Přejeme naší technice a jmenovitě Perfusoru® všechno nejlepší i do další šedesátky,“ řekl při této příležitosti František Vojík, obchodní
a marketingový manažer divize Hospital Care společnosti B. Braun. Následovalo vyhlášení vítězů soutěže o infuzní techniku a degustace několika druhů výborné kávy. Vše bylo doprovázeno příjemnou zábavou v přívětivém prostředí Café B. Braun.

Zástupkyně Kliniky dětské chirurgie a traumatologie Fakultní Thomayerovy nemocnice přebírají první cenuVýherci infuzní techniky

V rámci kampaně „Infuzní pumpa Perfusor® - 60 let inovací“, která připomíná historii a vývoj tohoto produktu, proběhla také soutěž o infuzní techniku v celkové hodnotě 154 000 Kč. Vítěz získal lineární dávkovač Perfusor® Space a dokovací stanicí (70 000 Kč), druhé místo bylo odměněno lineárním dávkovačem Perfusor® Space (40 000 Kč) a za třetí místo vítěz získal lineární dávkovač Perfusor® Compact (30 000 Kč).

Vítěze v průběhu večera slavnostně vyhlásil František Vojík. Stala se jím Klinika dětské chirurgie a traumatologie Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze. Cenu přímo na místě převzala staniční sestra Dagmar Kobesová.

Celkové pořadí

1.místo Fakultní Thomayerova nemocnice: Klinika dětské chirurgie a traumatologie  
2. místo Univerzitní nemocnice Martin: Klinika detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny
3. místo Šumperská nemocnice: Oddělení zdravotnické techniky

Výhercem speciální ceny se stal „Zelený ďábel“

„Zelený ďábel“ - to je vítězná přezdívka infuzní pumpy v doprovodné soutěži. Šťastným výhercem speciální ceny se stal Karel Prchal z Nemocnice TGM Hodonín. Za svoji nápaditou přezdívku získal dvě dárkové letenky balonem.

Výstava infuzní techniky v Café B. Braun

Celou vývojovou řadu lineárních dávkovačů, která představuje průřez šedesátiletou historií infuzní techniky, můžete do poloviny listopadu zhlédnout na výstavě v Café B. Braun (Sokolská 31, Praha 2).

redakce Braunovin

Čtěte také

Letošní ročník kongresu České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny proběhl na začátku září v Brně. Vůbec poprvé se v rámci oficiálního programu konal distribuovaný workshop zaměřený na praktické ukázky nervových blokád s ultrazvukovou asistencí. 

04.12.2017
Intenzivní péče

Přestože infuzní technika B. Braun Space byla na český trh uvedena již před několika lety a je v našem prostředí velmi oblíbená, zdaleka ne všichni uživatelé jsou informováni, že se jedná o systém otevřený průběžným aktualizacím a využívání nových nástrojů, které lze do systému nahrát pouhým upgradem softwaru. Abychom rychle a efektivně seznámili zdravotnickou veřejnost z řad nemocničního personálu se všemi výhodami přístrojové generace B. Braun Space, připravili jsme pro zdravotníky instruktážní video, které je v průběhu několika málo minut seznámí s hlavními funkcemi a výhodami systému. Ucelený systém Space je díky „otevřenosti“ neustále připravený být nejmodernějším na trhu, i když je v provozu už několik let. 

30.11.2017
Intenzivní péče

Ve výrobním komplexu Pfieffewiesen se oslavovalo. Na výrobní lince byl totiž kompletován třímiliardtý infuzní set.

12.09.2017
Intenzivní péče