Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

21. Říjen 2011

Infuzní pumpa Perfusor® slavila 60. narozeniny

Ve čtvrtek 13. října 2011 oslavila společnost B. Braun spolu se svými obchodními partnery a zákazníky v Café B. Braun šedesátileté výročí infuzní pumpy Perfusor®. Během večera byli také slavnostně vyhlášeni vítězové soutěže o infuzní techniku, která probíhala v rámci komunikační kampaně.

Slavnostní večer oficiálně zahájil ředitel společnosti B. Braun Jiří Lukeš. Poté Jiří Petráček z Fakultní nemocnice v Motole svým poutavým výkladem všem umožnil velmi zajímavou exkurzi do historie infuzní techniky. Na správné „narozeninové párty“ samozřejmě nesmělo chybět ani krájení narozeninového dortu, který byl vyroben jak jinak než ve tvaru přístroje Perfusor®. „Přejeme naší technice a jmenovitě Perfusoru® všechno nejlepší i do další šedesátky,“ řekl při této příležitosti František Vojík, obchodní
a marketingový manažer divize Hospital Care společnosti B. Braun. Následovalo vyhlášení vítězů soutěže o infuzní techniku a degustace několika druhů výborné kávy. Vše bylo doprovázeno příjemnou zábavou v přívětivém prostředí Café B. Braun.

Zástupkyně Kliniky dětské chirurgie a traumatologie Fakultní Thomayerovy nemocnice přebírají první cenuVýherci infuzní techniky

V rámci kampaně „Infuzní pumpa Perfusor® - 60 let inovací“, která připomíná historii a vývoj tohoto produktu, proběhla také soutěž o infuzní techniku v celkové hodnotě 154 000 Kč. Vítěz získal lineární dávkovač Perfusor® Space a dokovací stanicí (70 000 Kč), druhé místo bylo odměněno lineárním dávkovačem Perfusor® Space (40 000 Kč) a za třetí místo vítěz získal lineární dávkovač Perfusor® Compact (30 000 Kč).

Vítěze v průběhu večera slavnostně vyhlásil František Vojík. Stala se jím Klinika dětské chirurgie a traumatologie Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze. Cenu přímo na místě převzala staniční sestra Dagmar Kobesová.

Celkové pořadí

1.místo Fakultní Thomayerova nemocnice: Klinika dětské chirurgie a traumatologie  
2. místo Univerzitní nemocnice Martin: Klinika detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny
3. místo Šumperská nemocnice: Oddělení zdravotnické techniky

Výhercem speciální ceny se stal „Zelený ďábel“

„Zelený ďábel“ - to je vítězná přezdívka infuzní pumpy v doprovodné soutěži. Šťastným výhercem speciální ceny se stal Karel Prchal z Nemocnice TGM Hodonín. Za svoji nápaditou přezdívku získal dvě dárkové letenky balonem.

Výstava infuzní techniky v Café B. Braun

Celou vývojovou řadu lineárních dávkovačů, která představuje průřez šedesátiletou historií infuzní techniky, můžete do poloviny listopadu zhlédnout na výstavě v Café B. Braun (Sokolská 31, Praha 2).

redakce Braunovin

Čtěte také

Jednodušší ovládání a více času na pacienty.

19.03.2018
Infuzní terapie

Místnost plná účastníků „doslova praskající ve švech“‒ i takto mohou vypadat workshopy pracovní skupiny Aesculap Akademie Bezpečnost personálu, které si její členové připravili na 20. ročník kongresu Colour of Sepsis v Ostravě. 

08.03.2018
Aktuality z B. Braun

Sepse neboli otrava krve je hlavní příčinou úmrtí na jednotkách intenzivní péče (JIP) a druhou nejčastější příčinou hospitalizace pro infekční onemocnění. Ze statistik vyplývá, že v naší republice na sepsi zemře ročně zhruba 20 tisíc lidí a celosvětově každým rokem dostane těžkou sepsi přes 18 milionů lidí. Vzhledem k takto vysoké mortalitě byl skupinou mezinárodních odborných organizací vyhlášen Světový den sepse, připadající na 13. září. 

15.02.2018
Aktuality z B. Braun