Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

29. Říjen 2012

Centrální operační sály ve Fakultní nemocnici Brno oslavily 20. výročí

První říjnovou sobotu v kinosále Fakultní nemocnice v Brně Bohunicích proběhly formou odborného semináře oslavy dvaceti let Centrálních operačních sálů.

 

Přednášející se zaměřili na novinky v perioperační péči, poukázali na připravované legislativní změny v nelékařských zdravotnických profesích a zmínili přínos evropského kongresu EORNA pro periperační péči. Ohlédli se také za mimořádnými událostmi, které proběhly na sálech během dvou desetiletí, a zhodnotili mezioborovou spolupráci.

Pozvání k oslavám přijal i MUDr. Lubomír Klepáč, MBA, ředitel společnosti B. Braun, který připomněl začátky spolupráce s brněnskou fakultní nemocnicí, představil významné novinky na trhu a všem účastníkům popřál ke kulatému bohunickému výročí.

Veronika Suchanová
redakce Braunovin

Čtěte také

Městská nemocnice Ostrava poskytuje péči v sedmi operačních oborech na patnácti operačních sálech a ročně je zde provedeno přibližně 9000 operací. Oddělení centrální sterilizace zpracovává měsíčně v průměru 1600 objednávek ze všech oborů, včetně zpracování objednávek od externích zákazníků.

09.03.2018
Chirurgie

Rozhovor s profesorom Ladislavom Valanským, popredným slovenským urológom.

30.11.2017
Chirurgické obory

Spojování tkání prošlo dlouhým vývojem od mravenčích hlaviček používaných ve starověku přes úlomky kostí, bylinná lýka až po současná moderní syntetická vlákna s integrovaným návlekem v jehle. Kvalitní a správně zvolený šicí materiál, stejně jako dovednost a správně zvolená taktika jsou pro konečný výsledek sutury tkání určující. Mladí chirurgové často nemají dostatek příležitostí k tréninku, a proto Aesculap Akademie natočila několik edukačních videí, která se zaměřují na základní šicí techniky.

16.11.2017
Chirurgické obory