Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

27. Prosinec 2017

Biatlonová reprezentace uprostřed sezony a opět s podporou sportovní výživy Inkospor

České biatlonistky, zleva Gabriela Koukalová, Eva Puskarčíková, Jitka Landová a Veronika Vítková

Lyžařská sezóna je, včetně té biatlonové, v plném proudu a sportovní výživa patří při zatížení, kterému jsou vystaveni vrcholoví sportovci, k nezbytným doplňkům. V kombinaci s tvrdým tréninkem, důslednou rehabilitací a dalšími podpůrnými prostředky pomáhá sportovcům při dosahování nejvyšších met a získávání medailí. 

Naše biatlonová reprezentace se při výběru doplňků stravy dlouhodobě soustředí především na čistotu surovin použitých při výrobě, která je zárukou té nejvyšší kvality a negativních výsledků častých dopingových kontrol. Velmi důležité je také to, jak na podpůrné prostředky reaguje organismus sportovců a zda jim skutečně pomáhají k lepší regeneraci. Zejména kvůli garanci složení používají čeští biatlonisté již šestou sezónu sportovní výživu Inkospor, kterou v České a Slovenské republice distribuuje společnost B. Braun Medical.

 

Německá značka sportovní výživy Inkospor se vyznačuje nejvyšší farmaceutickou kvalitou. Výroba produktů Inkospor podléhá tzv. správné výrobní praxi (Good Manufacturing Practice, GMP), což znamená, že každý výrobek Inkospor prochází před uvedením na trh důkladnými potravinářskými testy a chemickými a mikrobiologickými analýzami, které jsou v souladu s nejnovějšími sportovně-vědeckými poznatky a zjištěními. Celý výrobní proces podléhá přísným pravidlům, která stanovuje evropské právo regulující potravinářský a farmaceutický průmysl.

 

Inkospor se osvědčil jako součást pitného režimu i jako podpora při zátěži 

 

„Pokud něco funguje, držíte se toho,“ okomentoval úspěšnou spolupráci Inkosporu a Českého svazu biatlonu šéftrenér české reprezentace Ondřej Rybář. Důvodů, proč biatlonisté důvěřují produktům Inkospor, je mnoho. „Všechny výrobky, které používáme, se nám zatím osvědčily. U Inkosporu máme jistotu kvality i čistoty používaných surovin,“ zdůrazňuje šéftrenér českých biatlonových špiček.

 

Mezi nosné produkty, které biatlonisté pravidelně využívají při tréninku, patří regenerační nápoj X-Treme Recovery a vysoce kalorický sacharido-proteinový koncentrát X-Treme Weight Gainer. Pitný režim našich biatlonistů doplňují ještě iontové nápoje z řady Active Mineral Light v kombinaci s X-Treme Power drinkem, všechny obohacené o vitaminy a minerální látky.

 

Při delších a silových tréninzích se dostanou ke slovu také proteinové tyčinky X-Treme Protein Flash a tyčinky s nízkým glykemickým indexem Low GI. V období zvýšené zátěže pak reprezentace užívá X-Treme BCCA, doplněk stravy ve formě tablet s větvenými aminokyselinami, které během zátěže pomáhají chránit svalová vlákna a pomáhají i s následnou svalovou regenerací. „Při závodech využíváme hlavně X-treme Energy Gel, který se výborně vstřebává a je vynikajícím zdrojem těch správných sacharidů,“ uzavírá Ondřej Rybář.

 

V minulé sezoně nás biatlonisté potěšili celkem jednadvaceti pódiovými umístěními a s podporou prémiové sportovní výživy Inkospor bude jistě úspěšná i sezona 2017/2018. V únoru 2018 navíc biatlonisty čekají zimní olympijské hry v Pchjongčchangu. Držme jim společně palce! 

redakce Braunovin

Čtěte také

První ročník evropského fotbalového turnaje lékařů a zdravotníků Eurospital se uskutečnil ve Francii už před pětadvaceti lety.  Koncern B. Braun je dlouholetým mezinárodním partnerem této sportovní akce a také patronem ceny Fair Play Cup, kterou každoročně předává nejohleduplnějšímu mužstvu.

15.11.2017
Aktuality z B. Braun

Dialyzační středisko B. Braun Avitum v Plzni je v provozu již 21 let a po deseti letech prošlo už druhou rozsáhlou rekonstrukcí za téměř 14 milionů korun. Zároveň přichází také s novým modelem komplexní péče o pacienty.

07.11.2017
Aktuality z B. Braun

Neustále rostoucí počet pacientů a vysoký počet transplantovaných má za 25 let činnosti na svém kontě Dialyzační středisko a nefrologická ambulance B. Braun Avitum v Třinci.

20.09.2017
Aktuality z B. Braun