Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

25. Březen 2014

Bezpečnostní intravenózní kanyly B. Braun získaly prestižní ocenění GOOD DESIGN

GOOD DESIGN každoročně uděluje Muzeum architektury a designu Athenaeum v Chicagu ve spolupráci s Evropským centrem pro architekturu, umění, design a urbanistické studie a je nejprestižnějším, nejuznávanějším a nejstarším oceněním v oblasti designu na světě.

Odměňuje svým prestižním logem nové spotřební výrobky navržené a vyrobené v daném roce v Evropě, Asii, Africe a Severní a Jižní Americe.

Nezaměnitelné logo soutěže ve tvaru černé tečky ve stejném roce navrhla dnes již nežijící legenda grafického designu, designér Mort Goldsholl, také původem z Chicaga. Stovky předních světových výrobců a společností z žebříčku Fortune 500 ho tisknou na obaly svých oceněných výrobků a příslušné marketingové a reklamní materiály nebo jej umísťují na své webové stránky, korporátní prezentace, billboardy a internetové prezentace svých značek pro nejširší kategorii spotřebitelů.

 

Ocenění, jehož název chrání registrovaná ochranná známka, bylo poprvé uděleno v Chicagu v roce 1950, kdy soutěž založili tři slavní architekti: Eero Saarinen, Charles a Ray Eamesovi a Edgar Kaufmann mladší.

 

U všech soutěžních výrobků se v soutěži hodnotí design a inovace, udržitelnost, kreativita, branding (zacházení s identitou značky), citlivost designu k životnímu prostředí, zohlednění lidského faktoru, použité materiály, užité technologie, grafické umění, obalový a univerzální design.

 

Do soutěže v roce 2013 bylo zařazeno přes 700 nových výrobků a grafických designů z více než 38 zemí v Evropě, Asii a Severní a Jižní Americe z oblastí elektroniky, dopravy, zdravotnictví, robotiky a bioniky, stavebnictví, hardware, nábytku, osvětlení apod.

 

Mezi oceněnými  společnostmi byl i koncern B. Braun, který cenu získal za bezpečnostní venepunkční soupravu Venofix® Safety a bezpečnostní uzavřený intravenózní katetr Introcan Safety® 3. Těší nás, že jsme se ocitli mezi takovými korporacemi jako například  3M, Apple Inc., Alessi , Allianz, Allsteel, Armstrong World Industries, Audi či BMW.

 

 

 

redakce Braunovin

Čtěte také

Výsledky unikátní studie ukázaly, že prevence poranění ostrými předměty je důležitým tématem našeho zdravotnictví.

15.02.2018
Intenzivní péče

Dialyzačný monitor OMNI bol ako prvý inštalovaný na klinike vnútorného lekárstva vo Vojenskej nemocnici Ružomberok. Spýtali sme sa jej prednostu MUDr. Antonína Hruboňa, Ph.D., či sa im s týmto prístrojom dobre pracuje a aké s ním na pracovisku majú zatiaľ skúsenosti. 

19.01.2018
Akutní dialýza

Dialyzační monitory OMNI se v České republice i na Slovensku používají od dubna letošního roku a jsou umístěné na řadě intenzivistických pracovišť.

09.01.2018
Intenzivní péče