Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

25. Březen 2014

Bezpečnostní intravenózní kanyly B. Braun získaly prestižní ocenění GOOD DESIGN

GOOD DESIGN každoročně uděluje Muzeum architektury a designu Athenaeum v Chicagu ve spolupráci s Evropským centrem pro architekturu, umění, design a urbanistické studie a je nejprestižnějším, nejuznávanějším a nejstarším oceněním v oblasti designu na světě.

Odměňuje svým prestižním logem nové spotřební výrobky navržené a vyrobené v daném roce v Evropě, Asii, Africe a Severní a Jižní Americe.

Nezaměnitelné logo soutěže ve tvaru černé tečky ve stejném roce navrhla dnes již nežijící legenda grafického designu, designér Mort Goldsholl, také původem z Chicaga. Stovky předních světových výrobců a společností z žebříčku Fortune 500 ho tisknou na obaly svých oceněných výrobků a příslušné marketingové a reklamní materiály nebo jej umísťují na své webové stránky, korporátní prezentace, billboardy a internetové prezentace svých značek pro nejširší kategorii spotřebitelů.

 

Ocenění, jehož název chrání registrovaná ochranná známka, bylo poprvé uděleno v Chicagu v roce 1950, kdy soutěž založili tři slavní architekti: Eero Saarinen, Charles a Ray Eamesovi a Edgar Kaufmann mladší.

 

U všech soutěžních výrobků se v soutěži hodnotí design a inovace, udržitelnost, kreativita, branding (zacházení s identitou značky), citlivost designu k životnímu prostředí, zohlednění lidského faktoru, použité materiály, užité technologie, grafické umění, obalový a univerzální design.

 

Do soutěže v roce 2013 bylo zařazeno přes 700 nových výrobků a grafických designů z více než 38 zemí v Evropě, Asii a Severní a Jižní Americe z oblastí elektroniky, dopravy, zdravotnictví, robotiky a bioniky, stavebnictví, hardware, nábytku, osvětlení apod.

 

Mezi oceněnými  společnostmi byl i koncern B. Braun, který cenu získal za bezpečnostní venepunkční soupravu Venofix® Safety a bezpečnostní uzavřený intravenózní katetr Introcan Safety® 3. Těší nás, že jsme se ocitli mezi takovými korporacemi jako například  3M, Apple Inc., Alessi , Allianz, Allsteel, Armstrong World Industries, Audi či BMW.

 

 

 

redakce Braunovin

Čtěte také

Jednodušší ovládání a více času na pacienty.

19.03.2018
Infuzní terapie

Místnost plná účastníků „doslova praskající ve švech“‒ i takto mohou vypadat workshopy pracovní skupiny Aesculap Akademie Bezpečnost personálu, které si její členové připravili na 20. ročník kongresu Colour of Sepsis v Ostravě. 

08.03.2018
Aktuality z B. Braun

Sepse neboli otrava krve je hlavní příčinou úmrtí na jednotkách intenzivní péče (JIP) a druhou nejčastější příčinou hospitalizace pro infekční onemocnění. Ze statistik vyplývá, že v naší republice na sepsi zemře ročně zhruba 20 tisíc lidí a celosvětově každým rokem dostane těžkou sepsi přes 18 milionů lidí. Vzhledem k takto vysoké mortalitě byl skupinou mezinárodních odborných organizací vyhlášen Světový den sepse, připadající na 13. září. 

15.02.2018
Aktuality z B. Braun