Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

3. Říjen 2013

Davidova další zástavka v Rehabilitačním ústavu Hrabyně - B. Braun tour pokračuje

Seriál o životě na čtyřech kolech pod názvem B. Braun tour s Davidem pokračuje.

 

Již čtvrté zastavení má za sebou na své cestě po českých a moravských spinálních jednotkách a rehabilitačních ústavech úspěšný paralympionik David Drahonínský. Společně se svým projektem B. Braun tour s Davidem tentokrát zavítal do Rehabilitačního ústavu Hrabyně v Moravskoslezském kraji, kde na místní pacienty čekal více než dvouhodinový program se zcela jasným poselstvím. I na čtyřech kolech je možné překonávat sebe sama a plnit svoje sny.

Projekt B. Braun tour s Davidem motivuje lidi, kteří bojují s handicapem k tomu, aby nepřestali aktivně žít a i přes své znevýhodnění dokázali vychutnávat život plnými doušky. „Život na vozíku není jednoduchý a byl bych velmi pošetilý, kdybych tvrdil opak. Je důležité pochopit, že s vozíkem nekončí svět, jen je třeba hledat nové cesty a překonávat hranice, které nás k našemu cíli dovedou. Hlavně nebýt pesimista, život máme takový, jaký si ho sami uděláme,“ říká David Drahonínský, dvojnásobný paralympijský vítěz a patron projektu B. Braun pro život, kterému jeho osobní život změnila v roce 1999 nehoda, při níž si poranil páteř. Ačkoli zůstal odkázán na invalidní vozík, sportu se nevzdal. Díky svému odhodlání a tréninku se stal v roce 2008 vítězem paralympijských her v Pekingu a v loňském roce přivezl z Londýna stříbro. A Davidovo umění mohli v průběhu akce ocenit i sami pacienti. Součástí programu byla totiž ukázka lukostřelby přímo v prostorách nemocnice.

www.bbraunprozivot.cz

Rehabilitační ústav Hrabyně poskytuje špičkovou péči klientům po úrazech, cévních mozkových příhodách nebo s onemocněním pohybového ústrojí či nervového aparátu. Příběh Davida je velmi podobný mnohým pacientům, kteří se zde aktuálně léčí. „Atmosféra byla velmi uvolněná a všichni jsme si Davidovu návštěvu užili. Věřím, že si z ní zejména pacienti do dalšího života mnohé odnesou. Z Davida přímo sálá životní optimismus a je výbornou ukázkou toho, že se život na vozíku dá prožít velmi aktivně,“ dodává MUDr. Hana Weissová, primářka spinální jednotky Rehabilitačního ústavu Hrabyně. Samotný ústav tvoří dva areály, zatímco v Hrabyni se léčí dospělí s neurologickými a poúrazovými stavy, na detašovaném pracovišti v Chuchelné se mimo ortopedických a neurologických diagnóz léčí také pacienti po amputacích a děti.  

Skupina B. Braun, která diskusní akce na spinálních jednotkách v České republice podporuje, se specializuje na vývoj zdravotnických prostředků, které umožní pacientům žít aktivně a co možná nejjednodušeji. „Podobné akce jsou pro nás velmi přínosné. Jen díky přímému kontaktu s pacienty totiž získáváme tu nejlepší zpětnou vazbu o tom, co jim vyhovuje a co ne. Na základě jejich osobních zkušeností jsme pak schopni přicházet s inovativními výrobky, které pacientům vyhovují, plně se jim přizpůsobí a v maximální možné míře usnadní jejich aktivní život,“ říká Zdeněk Kojecký ze společnosti B. Braun.

 

Vozík může být opravdový parťák

Vyrovnat se se životem na vozíku není jednoduché, jak ale dokazuje také úspěšná sportovní kariéra Davida Drahonínského, čtyři kola rozhodně nemusí být překážkou aktivního života. Stejně jako mezi auty, i mezi vozíky je řada rozdílů a správný výběr tak může ve velké míře ovlivnit kvalitu života handicapovaných osob. Díky dobře padnoucím vozíkům mohou vozíčkáři prakticky bez omezení sportovat a věnovat se všemu, co mají rádi. A jelikož správný výběr není radno podcenit, bylo součástí programu také představení společnosti Ortoservis, která dodává a individuálně upravuje pomůcky pro tělesně postižení. A právě speciálně upravený vozík pro lukostřelbu dodal Ortoservis i Davidu Drahonínskému.

 „Naše firma dodává pomůcky pro handicapované již od roku 1990 a za tuto dobu jsme ve svém oboru nasbírali velké zkušenosti. Specializujeme se především na dodávky vozíků, které plně přizpůsobujeme požadavkům a přání zákazníků. Každý člověk je pro nás jedinečný a snažíme se vyjít vstříc všem jeho potřebám tak, aby se vozík stal jeho plnohodnotnou součástí, která mu pomůže pokračovat v aktivním životě,“ shrnuje Vladimír Sajler ze společnosti Ortoservis.

redakce Braunovin

Čtěte také

Preventivní vyšetření v síti Dialyzačních středisek a nefrologických ambulancí B. Braun Avitum na Světový den ledvin 8. 3. 2018 zachytila o 11 % více lidí s podezřením na onemocnění ledvin.  Zatímco loni bylo z celkového počtu ambulantně vyšetřených posláno 18 % pacientů na další vyšetření, letos to již bylo 29 %. 

11.04.2018
Aktuality z B. Braun

Minulý týden proběhlo v německém Melsungenu, kde sídlí nadnárodní koncern B. Braun, mezinárodní setkání divize Hospital Care, jehož součástí bylo udílení cen Balanced Awards pro rok 2018. 

04.04.2018
Aktuality z B. Braun

Umíte si prosadit právo mít náročné požadavky na kvalitu? Jakým způsobem si nastavujete subjektivního hodnocení? Nejen tyto, ale i mnoho dalších podstatných otázek z problematiky veřejných zakázek řešili účastníci semináře Jak prosadit kvalitu do procesu zadávání veřejných zakázek, který organizovala Aesculap Akademie. Na pár rad a tipů, jak si u veřejných zakázek obhájit kvalitu, jsme se zeptali pana Viktora Wendlera a pana Vladimíra Duchoně.

08.03.2018
Aktuality z B. Braun