Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Akutní dialýza

Postřehy z (r)evoluce v akutním očišťování krve.

26.03.2016
akutní očišťování krve

Inteligentní software řídící vysoce přesnou bilanci tekutin, minimalistické provedení, intuitivní dotykové ovládání nebo změna základních metod kontinuální dialýzy bez přerušení léčby.

29.01.2016
akutní očišťování krve

Je malý, má ladné křivky, je intuitivně ovladatelný a hlavně přináší zásadní uživatelskou revoluci do intenzivní péče. Řeč je o novém přístroji od B. Braun Avitum určeném pro akutní dialýzu a pojmenovaném OMNI. Na jeho vývoji pracovali specialisté z celé Evropy několik let. Světlo světa OMNI spatřil 4. října v Berlíně na výročním kongresu Evropské společnosti pro intenzivní medicínu v Berlíně (ESICM).

31.12.2015
akutní očišťování krve

Jednoduchý kompaktní přístroj Diapact® CRRT umožňuje kromě kontinuálních a intermitentních eliminačních metod, využívaných zejména v intenzivní a resuscitační péči, i ošetření krevní plazmy. V současné době se nejčastěji uplatňuje na pracovištích, kde jsou ve větší míře prováděny plazmaferézy.

01.09.2014

V červnu 2013 se v Praze v Clarion Congress Hotelu uskutečnil VII. kongres České společnosti intenzivní medicíny (ČSIM). V jeho rámci pořádala Aesculap Akademie sympozium s názvem Critical Care Nephrology. Program sympozia byl zaměřen na akutní ledvinné selhání, jeho příčiny a zejména léčbu. Ukázalo se, že je toto téma opravdu přitažlivé.

11.09.2013

V dňoch 19. - 21. 6. 2013 sa v hoteli Družba v Nízkych Tatrách konal už XXII. kongres sestier pracujúcich v nefrológii. Kongres organizuje Sekcia sestier pracujúcich v nefrológii v spolupráci so SLS a za výraznej podpory sponzorov.

11.09.2013

Rozhovor s Mgr. Jozefom Franerom, obchodným zástupcom divízie B. Braun Avitum, o dialýze, transplantácii a športových víťazstvách

08.04.2013
rozhovor